Bundesliga Futboll Sport

BËN GODITJEN E MADHE NË MERKATO/ Bayern kërkon të transferojë yllin e “Katalanasve”…

Bajerni i Mynihut dëshiron të bëjë një “goditje” të madhe në merkaton e verës.

Gazeta gjermane “Bild” raporton se një kalim i mundshëm i Neymarit ose Griezmannit te Barcelona do të minimizonte në maksimum minutat për sulmuesin Ousmane Dembele, me këtë të fundit që sigurisht nuk dëshiron të qëndrojë në stol.

Ndërkohë që tek bavarezët, pas largimeve të Ribery dhe Robben, Dembele do të ketë një vend të sigurt në formacionin titullar.

Marrëveshja tashmë është në dorën e drejtuesve të Bayernit që do të paraqesin ofertën zyrtare për të bindur jo vetëm lojtarin por edhe drejtuesit e Barcelonës.

Bundesliga nuk është i panjohur për Dembele, pasi sulmuesi më herët ka qenë pjesë e Borussias së Dortmundit, përpara se të transferohej tek “blaugranat”.

Related posts

Deputeti i PS-së reagon për fitoren e PARTIZANIT, mesazh FSHF-së: O qorr, Trashi është për Kombëtare!

Isa.Autor

Refuzoi 40 milionë euro në Kinë, për të qenë në Botëror/ Tevez zbardh prapaskenat e transferimit

Sadik.Autor

KËRKOHET ME NGULM NGA REAL MADRIDI/ Jorge Mendes i ofron Juventusit supertalentin për…

Delo.autor

Leave a Comment