Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Mbyllet super sfida Manchester United-Tottenham. Rezultati 2-1

Jose Mourinho rikthehet në Old Trafford, një vjet pasi u shkarkua, me synim për ta vazhduar ringjalljen e skuadrës së tij të re, Tottenham, kundër ish-klubit, Manchester United.

United është nikoqir i Tottenhamit në një ndeshje të Premierligës, që nis në orën 20:30.

Trajneri portugez u shkarkua pikërisht në dhjetor të vitit të kaluar dhe ishte i papunë deri në nëntor, kur u emërua trajner i Tottenhamit. Ai i fitoi dy ndeshjet e para dhe synon ta bëjë të njëjtën gjë edhe kundër ish-klubit.

Unitedi po kalon nëpër formë të dobët, pasi ngel në pozitën e 10-të në ligë me vetëm 18 pikë, tetë më pak se top katërshja.

 

LIVE/ Manchester United – Tottenham 2-1

 

MINUTA 1/ Nis sfida

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Manchester United

Tottenham  

Related posts

LEGJENDA E BARCELONËS/ Puyol: Reali duhet të ndërrojë stilin e lojës, janë të lexueshëm

Isa.Autor

PUBLIKOHEN PAMJET/ Lorik Cana nis pushimet përrallore me familjen në Dubai (FOTO)

Delo.autor

MIQËSORIA NDAJ TURQISË/ Pesë lojtarë të tjerë italianë “braktisin” kombëtaren e kaltër

bora.autor

Leave a Comment