Futboll La Liga Sport

“BERNABEU” PËRGATITET PËR FESTË/ Të martën prezantohet blerja e radhës

Javë prezantimesh te Reali i Madridit.

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, që janë përballur edhe me emocionet e para si “Los Blancos” është radha e Rodrygo Goes për të prekur fushën e “Santiago Bernabeu”.

Si për koicidencë, 18 vjeçari do të prezantohet te Reali me 18 qershor, aq sa mosha e tij. Futbollisti brazilian vjen te Reali nga radhët e Santos.

Rodrygo do të prezantohet të martën, ndërsa Ferland Mendy do të takohet me tifozët e tij të ri një ditë më pas, të mërkurën. Mendy u bashkua me Zinedine Zidane vetëm pak ditë më parë nga Lyon.

Firma me francezin i kushton 48 milionë euro arkave të spanjollëve dhe pritet t’i bëj konkurencë të fortë Marcelos në krahun e majtë të mbrojtjes.

Related posts

NUK KA MË DILEMA/ IBRA shumë pranë MILANIT, vendos UEFA fatin e kuqezinjve

Isa.Autor

Skriniar, deklaratë dashurie zikaltër/ Gati të nënshkruaj këtë marrveshje me Interin

Sadik.Autor

“THEU RREGULLAT E TRANSFERIMEVE”/E bujshme, Milani dënohet nga UEFA përsëri?

Isa.Autor

Leave a Comment