Futboll La Liga Sport

NË KRIZË TË ARDHURASH? Reali nxjerr në ankand dy mesfushorët

Pas blerjeve, te Reali i Madridit ka ardhur momenti për të shitur.

Sipas asaj që shkruan “Marca”, gazetë e njohur për afërsinë e saj me klubin “Los Blancos”, firma me Eden Hazard dhe Rodrygo e detyron klubin që të shes.

E në të tilla kushte, ata që sakrifikohen janë dyshja, Lucas Vazquez dhe Brahim Diaz, që nuk kanë gjetur hapësira nën urdhërat e Zinedine Zidane. Si për Vazquez ashtu edhe për Diaz, Reali i Madridit kërkon që për dyshen të ketë interes konkret, si dhe shitje përfundimtare.

Mbetet të shihet se si do të veprohet me 27 dhe 19 vjeçarin, por e ardhmja e tyre shihet të jetë larg “Santiago Bernabeu”.

Related posts

Mourinho në dyshim, Pocchetino zëvendësuesi ideal për Manchester United

Q.Autor

Mbrojtësi i Valencias: Suarez më quajti m*t, unë i thashë je 9-shi më i mirë në botë

Q.Autor

E PAPRITUR/ “Shtrëngon dhëmbët” nga dhimbjet, KAÇE i jep premtimin e fundit PANUCCIT

Isa.Autor

Leave a Comment