Futboll Premier League Sport

“ÇMENDURI” NË MERKATON E VERËS/ Manchester City gati 80 milionë për yllin “Los Blancos”…

David Silva deklaroi se ky do të jetë sezoni i fundit me Manchester Cityn dhe pas 10 viteve do të largohet.

Pas deklaratës së spanjollit, Guardiolës i duhet të gjejë një zëvendësues për pozicionin që mbante 33-vjeçari.

Një alternativë që pëlqehet shumë nga tekniku spanjoll është mesfushori i Real Madridit, Isco, dhe drejtuesit e Cityt pritet t’ia plotësojnë këtë dëshirë.

Sipas asaj që shkruan “MARCA”, drejtuesit e “Sitizens” janë gati të paguajnë 80 milionë euro, për mesfushorin spanjoll.

Pas një sezoni të dobët me Lopeteguin dhe Solarin, Isco shpresonte se me ardhjen e Zinedine Zidane ai do të aktivizohej më shumë dhe do të kapte formën e tij më të mirë.

Por, pas blerjes së Hazard, dhe pas kërkimit të një mesfushori tjetër nga ana e madrilenëve, mundësitë që spanjolli të aktivizohet janë të pakta.

Dhe nga kjo kërkojnë të përfitojnë anglezët, të cilët e dëshirojnë mesfushorin në skuadrën e tyre.

Related posts

ALLEGRI DREJT LAMTUMIRËS/ Tek Juventusi lind “idea” e re për stolin, ja emri i bujshëm

Delo.autor

(FOTO) Pas zyrtarizimit tek Liverpool, vjen reagimi i parë nga Van Dijk

Q.Autor

Partizani i sposton në Elbasan përgatitjet anti-Skënderbeu

Sadik.Autor

Leave a Comment