Futboll Politikë Sport

ËSHTË NË FAZËN FINALE/ Rama publikon pamjet nga brenda të “Arenës Kombëtare”: Do jetë ndër më të bukurit në Europë (FOTO)

Edhe pak muaj dhe stadiumi me i ri qe po ndërtohet në kryeqytet “Arena Kombëtare” do të jetë gati për të mirëpritur ndeshjet.

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet brenda stadiumit të ri, i cili është në fazën finale të punimeve.

“Kur thosha se do të jetë një ndër stadiumet më të bukura të Europës, shumëkush tallej dhe  disa gjuanin me baltë si zakonisht, por ja, edhe pak Arena Kombëtare” do të hap dyert e do të hyjë në revistat e arkitekturës, si një ndër stadiumet më të bukura të Europës”, shkruan Rama.

“Arena Kombëtare” do te kete nje kapacitet prej 22 mije vendesh te ulura.

Related posts

FLET PËR HISTORINË E JETËS SË TIJ PRIVATE/ Gary Medel më i urryeri për momentin: Në lagjet e varfëra të Kilit…

Delo.autor

LIVE/ Skënderbeu-Tirana: Ka nisur supersfida në Korçë, vendasit menjëherë në sulm

Isa.Autor

MERKATO E BUJSHME/ Mesfushori Vidal te Inter, media italiane zbulon ditën e prezantimit

Delo.autor

Leave a Comment