Futboll La Liga Sport

GATI PËR RIKTHIMIN E BUJSHËM NË “CAMP NOU”/ Barcelona jep lojtarë në shkëmbim për yllin…

Kthehet sërish në modë emri i Nejmarit dhe po dëgjohet në ambientet e Barcelonës për një rikthim të bujshëm në Katalunjë.

Siç raporton “Mundo Deportivo”, klubi i spanjoll është gati të japë tre lojtarë për të risjellë Nejmarin, në krah të Mesit.

Kutinjo

Bëhet fjalë për Kutinjo, Dembele dhe Rakitiç. Dy të parët pëlqehen nga trajneri Tukel, i cili me francezin, madje ka punuar te Dortmundi.

rakitic

Nga ana tjetër PSG-ja është duke kërkuar për një mesfushor lider, pasi me largimin e Rabiot, reparti nevralgjik ka mbetur bosht.

Dembele

Nëse PSG-ja do të pranonte një shkëmbim të tillë 3 për 1, do të kishim të bënim me një nga lëvizjet më të bujshme të merkatos.

Related posts

DEKLARATA PËR DYSHEN DOMINUESE TË FUTBOLLIT/ Ish-trajneri i Bayernit: “Pleshti” dhe CR7 nuk kanë…

Delo.autor

(FOTO) Njihuni me skuadrat më të shtrenjta në botë, Manchester City prin listën

Q.Autor

Skadimi i kontratës, Arsenali bën ofertën e fundit për Ozil

Q.Autor

Leave a Comment