Futboll Sport

HYSAJ TEK INTERI? Mbrojtësi i Napolit jep këtë përgjigje

Me sfidën e mbrëmshme në “Elbasan Arena” kundër Moldavisë, Elseid Hysaj mbylli këtë sezon futbollistik si me Napolin, ashtu edhe me Kombëtaren shqiptare.

Kjo pritet të jetë një verë e “nxehtë” për mbrojtësin e krahut të djathtë, pasi do të vendoset e ardhmja e tij.

Janë disa alternativa për shkodranin, i cili kërkohet nga Atletico Madrid, apo Chelsea e Juventus (varet se ku do të punojë Mauricio Sarri), por duket se Interi është më pranë.

Për momentin Hysaj nuk ka dashur të japë sqarime, teksa i pyetur për të ardhmen e tij pas ndeshjes së djeshme të kuqezinjve, shkodrani tha: “E ardhmja ime do të jenë pushimet, që do t’i nis menjëherë. Do të jenë pushime aktive dhe dua të kaloj sa më mirë. Nuk kam çfarë të them më shumë”.

Related posts

SHIHET SI ZËVENDËSUESI I SARRIT/ 5 gjërat që Lampard duhet t’i bëjë nëse merr drejtimin e Chelsea

Delo.autor

CHELSEA-ARSENAL/ Granit Xhaka është titullar dhe do të përpiqet ta frymëzojë “Topçinjtë” në këtë finale (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

GEONA-INTER/ Rikthehet Icardi pas 2 muajsh në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment