Futboll Seria A Sport

KRITIKOHET SARRI PËR KALIMIN TEK JUVENTUS/ Maradona i “tërbuar”: Atë fanellë nuk do ta vishja as…

Kalimi i Sarrit tek Juventus nuk u prit mirë nga tifozët e Napolit të cilët e kritikuan shumë trajneri duke e cilësuar si një “tradhti” ndaj tyre.

Së fundmi në një prononcim për “TMT Radio” djali i ish-numrit 10-të të Napolit, Diego Armando Maradona Jr, tregon se ka biseduar me  babain  e tij në lidhje me çështjen Sarri dhe ai është i tërbuar nga ky transferim megjithëse nuk ma thotë hapur!

Ndërsa vetë ai u shpreh se atë fanellë nuk do ta vishja as për të luajtur me shokët megjithëse e respekton vendimin e tij.

“Zgjedhjet e profesionit respektohen, por atë fanellë nuk do ta vishja as edhe për të luajtur me shokët… (fanellën e Juventusit).

Nuk më pëlqyen deklaratat e Sarrit në konferencë pasi nuk po thotë të vërtetën edhe pse i jam mirënjohës atij. I uroj të fitojë gjithçka pas dy apo tre vitesh, kur të heqë atë bluzë që ka veshur”, tha Maradona Jr.

Related posts

Atletico Madridit nuk ndalet, fiton 1-0 ndaj Alaves

Sadik.Autor

QESHARAKE NË ANGLI/ Topi mbete në vijë të golit, grumbullohen lojtarët njëri mbi tjetrin (VIDEO)

Isa.Autor

ASNJË PREFERENCË PËR RIVALËT/ ​Klopp: Nuk më intereson misioni për hakmarrje ndaj Real Madridit, nuk mund të…

Isa.Autor

Leave a Comment