Futboll Sport

KUPA E AMERIKËS/ Venezuelë-Peru, përfundon në barazim pa gola

Ka përfunduar pa gola ndeshja mes Venezueles dhe Perusë, vlefshme për grupin A në Kupën e Amerikës.

Kjo përballje që u zhvilluar në Porto Alegre, nuk ka dhuruar fitues, me dy kombëtaret që u pajtuan me barazimin 0-0.

Skuadra e Perusë krijoi më shumë raste të mira për shënim por pa mundur për të kaluar portierin e Venezuelës, Farinez.

Ndeshja tjetër e këtij grupi, është fituar nga Brazili që ka mposhtur Bolivinë 3:0.

Related posts

GUARDIOLA E KËRKON NË EKIP/ Manchester City interesohet për lojtarin e “Los Blancos”

Delo.autor

“SHPËRTHEN” INFANTINO: Katër IDIOTË nuk mund të ndalojnë futbollin, kush FITON do të…

Isa.Autor

SEZONI I RI 2019-20/ Hidhet shorti për kalendarin në Serie A, ja ndryshimet që do të pësojë

Delo.autor

Leave a Comment