Futboll Ndeshjet Live

LIVE/ Shqipëri-Moldavi, Mbyllet pjesa e parë me rezultatin 0-0

-Shqipëria do të luajë sot në orën 20:45 takimin e radhës kundër Moldavisë për eleminatoret e kampionatiti europian në stadiumin “Elbasan Arena”.

Për skuadrën e drejtuar nga Edy Reja fitorja në këtë përballje kthehet në një detyrim për të patur ende shpresa për një kualifikim të mundshëm, duke parë edhe humbjen e pësuar pak ditë më parë me Islandën.

Ajo e kësaj mbrëmjeje do të jetë hera e katërt që Shqipëria dhe Moldavia vihen përballë njëra-tjetrës. Në 3 sfidat e mëparshme, bilanci është në favor të skuadrës sonë kombëtare me 2 fitore dhe 1 barazim.

Formacionet Zyrtare

Shqipëria: Berisha, Ismajli, Veseli, Mavraj, Hysaj, Lenjani, Kaçe, Abrashi, Ramadani, Uzuni, Sadiku. Trajner: Edi Reja.

Moldavia: Koselev, Jardan, Efros, Armas, Antoniuc, Cebotaru, Karp, Reabciuk, Suvorov, Ginsari, Damaskan. Trajner: Aleksrandru Spiridon.

—————————————————–

KOMENTI LIVE

Minunta 31’ – Shqipëria pretendon për penallti. Gjuajtja e Armando Sadikut me kokë ndalet nga mbrojtësi moldav me dorë, por gjyqtari nuk akordon penallti. Rast i dyshimtë

Minuta 23′- Dy raste mjaft te mire per Shqiperine per te gjetur golin me ane te Sadikut dhe Uzunit, por jane te pafat duke mos e derguar dot sferen ne fund te rrjetes

Minuta 19′ Serish kuqezinjte qe humbin nje tjeter mundesi te mire per te kaluar ne avantazh me ane te Abrashit, i cili i vetem brenda zones godet ne menyre te gabuar duke e derguar topin jashte portes

Minuta 9′- Nje tjeter mundesi e arte per Shqiperine me Hysajn qe  vetëm pak metra larg portës gabon duke mos e shtyrë topin në rrjetë

Minuta 3’- Mundësi e mirë për Shqipërinë me anë të Hysajt që merr një top në zonë dhe e zotëron mirë megjithatë e tepron me mbajtjen e tij dhe humbet mundësinë.

Nis ndeshja me topin e pare te luajtuar nga qendra nga ana e skuadres se Moldavise

Related posts

‘Debutimi i ëndrrave’, Antonio Donnarumma shpërthen në lot pas derbit

Q.Autor

Drejtori sportiv i PSG-së takohet me portierin e Chelseat

Sadik.Autor

Mashtrimi i dekadës gjen si protagonist yllin e Kombëtares shqiptare

Sadik.Autor

Leave a Comment