Futboll Ligue 1 Sport

E BUJSHME NGA FRANCA/ Mbappe i vendos kusht PSG-së, ja çfarë kërkon për të qëndruar…

PSG ka në përbërjen e saj disa nga lojtarët më të spikatur në botë. Një prej tyre është edhe Kilian Mbape, Në drejtim të tij ka pasur shumë oferta ku, Real Madridi ishte një nga klubet më të interesuara për të marrë shërbimet e 20- vjeçarit.

Sipas atyre që shkruajnë mediat franceze, Mbape ka vendosur të qëndrojë tek PSG vetëm nëse ata plotësojnë kërkesat e tij. Edhe pse Mbape ishte lojtari më i mirë tek PSG në këtë sezon, Nejmar, ka privilegjet dhe favoret më të mëdha në klubin francez. Kjo nuk i ka pëlqyer aspak francezit dhe mesa duket i ka vënë disa kushte ekipit nga “ Park de Princ “.

Duke nisur që nga sezoni tjetër , ylli francez dëshiron që penalltitë t’i gjuajë ai, dhe e gjithë loja e parizienëve të mbështetet tek ai.

Related posts

SPALLETTI EKZAGJERON/ Perisic si Ronaldo, Nainggolan si Diabolik…

Isa.Autor

Messi afër barazimit, 19 gola larg Ronaldos në nivel klubesh

Delo.autor

VLLAZNIA-SKËNDERBEU/ Jonuz dhe Daja surprizojnë me titullarë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment