Futboll Ndeshjet Live

LIVE/ Zvicër-Angli, përfundon pjesa e parë. Rezultati 0-0

Nations League: Zvicër-Angli

***

LIVE

15:47/ Përfundon pjesa e parë me rezultatin 0-0.

15:00/ Nis sfida

Në Portugali po luhet ndeshja për vendin e tretë në Ligën e Kombeve, mes Zvicrës dhe Anglisë.

Të dyja skuadrat janë hedhur në fushë me qëllim vendin e tretë të këtij kompeticioni të ri të UEFA-s. Zvicra vjen pas humbjes nga Portugalia,  ndërsa Anglia,pas humbjes me Holandën.

Trajerni i Zvicrës Petkoviçc, ka hedhur në fushën e lojës më të mirët. Xhaka dhe Shaqiri janë titullar në këtë takim. Nga ana tjetër Anglia vjen me ndryshime në të gjitha repartet, pas humbjes me “tulipanët”.

FORMACIONET ZYRTARE:

Zvicra: Somer, Mbabu, Elvedi, Akazhi, Frojler, Seferoviç, Xhaka, Rodrigez, Fernandes, Shar, Shaqiri. Trajner: Petkoviç

Anglia: Pikford, Rouz, Dajer, Maguajr,Lingard, Kejn, Sterling, Gomez, Delf, Dele Ali, Arnold. Trajner: Sauthgejt

Related posts

SHIFRA IMPRESIONUESE/ Shënon sa Mesi dhe Levandovski, ja pse Ikardi ia vlen

Delo.autor

FIORENTINA-INTER/ Conte synon me çdo kusht rikthimin tek fitorja (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Florentino Perez: 2017 ka qenë viti më i mirë i historisë 116-vjeçare të Real Madrid

Sadik.Autor

Leave a Comment