Futboll Premier League Sport

MANCHESTER CITY KËRKON NJË “GARDIAN”/ Guardiola jep miratimin për të transferuar spanjollin…

Manchester City është vënë në kërkim të një portieri me eksperience, që të pranojë rolin e zëvendësuesit të Ederson. Sipas mediave angleze, Citizens mendojnë për Asier Riesgo.

Gardiani 35-vjeçar në fund të qershorit do të jetë një futbollist i lirë, pasi i skadon kontrata me Eibar dhe Guardiola ka dhënë miratimin për ta transferuar spanjollin në “Etihad Stadium”.

Kalimi i Riesgo te Citizens do t’i mundësonte të riut Arijanet Muric, të gjente një skuadër ku mund të luajë rregullisht për t’u përmirësuar më shumë.

Related posts

PAMJE TË FRIKSHME/ Basketbollisti thyen këmbën, por edhe arbitri i shkel sipër (VIDEO)

bora.autor

PO ZHVILLON SEZONIN E TIJ TË 17-TË SI PROFESIONIST/ Flet Cesc Fabregas: Nuk ndihem si 20 vjeç, por jam gati për…

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja eliminatore Kosovë-Çeki, nis pjesa e dytë. Rezultati 1-1

Delo.autor

Leave a Comment