Futboll Gossip Sport

NGA DETI NË SHKRETËTIRË/ Ja ku po i kalojnë pushimet yjet e futbollit (FOTOT)

Futbolli ka nisur pushimet, në rang klubesh e ligash kombëtare.

Natyrisht, jo të gjithë futbollistët a trajnerët iu janë sulur plazheve, apo zonave të freskëta malore, sepse disave prej tyre iu kërkohet angazhim me kombëtaret.

Mjafton të përmendim “Copa America”, që filloi dje në Brazil, për të thënë se Leo Messi me shokë gjenden ende në “mejdan”, në kërkim të trofeve prestigjiozë.

Sidoqoftë, shumica gjenden larg fushave të blerta, stërvitjes e topit këto ditë të nxehta qershori.

Të gjithë me familjet, kanë rendur nëpër plazhet e bukura të kontinentit, ose kanë ikur larg, deri në SHBA e Dubai.

Më poshtë, përmes fotove, po ju zbulojmë “koordinatat” e disa futbollistëve.

Sergi Darder, në një festë me shokët

De Ligt, pushime me partneren e tij, AnneKee Molenaar, në një destinacion parajse, që ata nuk e kanë zbuluar

Guardiola në Costa Brava duke luajtur golf

Mbappé shijon finalen e NBIA

Mouctar Diakhaby, i hipur në një motor në shkretëtirë

Jose Rodríguez, pushime me familjen e tij në Punta Cana

Iker Muniain, Iñigo Muniain dhe Markel Susaeta, me partneret e tyre

Ivan Rakitic, me gruan dhe familjen e tij, në shkretëtirë

Iñaki Williams, në Mykonos

Asensio, me vëllain e tij, në një pasdite tenisi

Gareth Bale shijon një nga sportet e tij të preferuara, golfin

Jordi Alba dhe familjen e tij

Douglas Costa bën tifo për favoritin e  finales së NBA

Jan Oblak, në vendin e tij, në Kranjska Gora (Slloveni)

Gameiro, në Mykonos, me gruan e tij

Marcelo, me djalin e tij

Saul, në Tarifa

Benzema, në Los Angeles

Mo Salah ngre një “titull tjetër”, pas Champions-it

Joao Félix në Ibiza me miqtë e tij

Carles Aleña mbeti jashtë Euro U-21 dhe tashmë shijon pushimet 

Stefan Saviç në vendin e tij, Mal të Zi

Denis Suárez gëzon me partneren e tij në Seychelles

Thiago Alcántara, në Cadaqués

Marc Bartra dhe Alejandro Sanz, në Seville

Özil martohet në Stamboll, pastaj nis “muajin e mjaltit”

Luca Zidane, një zhytje në jaht

Munir feston Bajramin me familjen e tij

Muniain rrëzitet në diell me gruan e tij, Andrea Sesma

Illarramendi, një eksplorues në Filipine

Marcos Llorente në Ishujt Maldive

“Chicharito” duke i rënë një rruge përmes Italisë.

Diego Costa bën zhytje në kanione

Koke jep lajmin e tij të madh nga Dubai

Morata në Miami

Related posts

Chelsea hyn në garë për mesfushorin e Juventus, ofron 70 milionë euro…

Sadik.Autor

Valverde: Griezmann është lojtar i madh, por…

Sadik.Autor

BOKSIERI QË JETON FALAS/ Joshua, kampioni që nuk harxhon asgjë nga pasuria e tij (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment