Futboll Sport

OPEROHET ARBËR ZENELI/ Ja sa do të mungojë ylli i “Dardanëve” (FOTO)

Arbër Zeneli iu nënshtrua me sukses ndërhyrjes kirurgjikale në gju, pas dëmtimit të rëndë që pësoi në sfidën me Malin e Zi.

24-vjeçari, fatkeqësisht kishte këputur ligamentet e gjurit të djathtë, ndaj ishte e domosdoshme që të operohej.

Tashmë futbollistin e Reims e pret një periudhë e gjatë riaftësimi për t’u kthyer sa më parë në fushat e blerta.

Sulmuesi u është drejtuar përmes rrjeteve sociale të gjithë fansave të tij, duke i falënderuar për përkrahjen që i kishin dhënë gjatë gjithë kohës.

“Operacioni shkoi mirë, fjalët tuaja të mira dhe përkrahja do të më kthejnë më të fortë se kurrë. AZ17 dhe AZ10 po rimbushen”, – ka shkruar ai ndër të tjerash në llogarinë personale në Instagram.

Sipas parashikimeve, Zeneli do të mungojë nga 7 deri në 9 muaj.

Related posts

E PABESUESHME/ Reagon Lopetegui pasi u SHKARKUA nga REALI, emocionon me fjalët e tij…

Isa.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja “Euro 2020” Francë-Shqipëri. Rezultati 4-0

Delo.autor

“I KA DALË BOJA”/ ​Legjenda e Arsenalit “TALLET KEQ” me Sanchezin: Man United e bleu atë për…

Isa.Autor

Leave a Comment