Futboll Sport

PËR MOMENTIN ËSHTË PA NJË EKIP/ De Biasi ndihmon të rinjtë: Emocion dhe përgjegjësi e madhe…

Ish-trajneri i Shqipërisë, Giani De Biasi, për momentin është pa një ekip, por po vazhdon të trajnojë talentet e reja.

Në projektin e tij, “Italia Football Talent”, De Biasi ndihmon të rinjtë, me këtë “shkollë futbolli lëvizëse”, duke u dhënë atyre këshillat për t’u bërë futbollistë të mëdhenj në të ardhmen.

Teksa gjendet kampin e Kortinas, De Biasi tregon edhe kënaqësinë që ka për punën me të rinjtë.

“Është një emocion unik dhe i bukur të flasësh me këta djem. Në të njëjtën kohë, ndjej një përgjegjësi mjaft të madhe. Por, mbi të gjitha, çfarë kënaqësie…!”, thekson italiani.

Related posts

ZBULON PRAPASKENAT E BUJSHME/ Ish-presidenti i Deportivos: CR7 ma afruan ta blija 18 vjeç, ja çmimi që duhej të paguaja

Delo.autor

Futbollisti i Kombëtares firmos me klubin e madh europian, 500 mijë euro për kartonin e tij

Sadik.Autor

SHUMË KËRKUES PAS MERKATOS/ Milani nxjerr në shitje Kessie, përgatiten të blejnë yllin e Premier…

Delo.autor

Leave a Comment