Futboll Sport

PËR MOMENTIN ËSHTË PA NJË EKIP/ De Biasi ndihmon të rinjtë: Emocion dhe përgjegjësi e madhe…

Ish-trajneri i Shqipërisë, Giani De Biasi, për momentin është pa një ekip, por po vazhdon të trajnojë talentet e reja.

Në projektin e tij, “Italia Football Talent”, De Biasi ndihmon të rinjtë, me këtë “shkollë futbolli lëvizëse”, duke u dhënë atyre këshillat për t’u bërë futbollistë të mëdhenj në të ardhmen.

Teksa gjendet kampin e Kortinas, De Biasi tregon edhe kënaqësinë që ka për punën me të rinjtë.

“Është një emocion unik dhe i bukur të flasësh me këta djem. Në të njëjtën kohë, ndjej një përgjegjësi mjaft të madhe. Por, mbi të gjitha, çfarë kënaqësie…!”, thekson italiani.

Related posts

MESSI FITOI ÇMIMIN “THE BEST”/ Portugalia befason me këtë reagim: Më i miri është… (FOTO)

Delo.autor

BEFASUESE/ REALI “bllokon” yllin e tij, NUK duan që ai të luajë ndaj SHQIPËRISË

Isa.Autor

Spanja përmbys gjithçka ndaj Portugalisë (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment