Futboll Sport

PRITET NJË MERKATO “SHPËRTHYESE”/ Ja formacioni i krijuar nga yjet që u skadon kontrata këtë verë

Mediet angleze theksojnë se Benitezit ka marrë një ofertë të majme nga ekipi i Superligës së Kinës, Dalian Yifang.

Oferta është 12 milionë paundë në vit, ndjeshëm më e lartë se paga që përftonte të Newcastle.

30 qershori po afron dhe shumë lojtarë do të mbeten të lirë nga skuadrat e tyre, pasi kontratat e tyre përfundojnë.

“MARCA” ka gjetur të gjithë futbollistët, që do të mbeten të lirë dhe ka formuar 11-shen më të mirë në qarkullim.

PSG-ja do të jetë skuadra e dëmtuar më shumë, pasi do t’i largohen tre lojtarë me parametra zero. Bufon, Rabiot dhe Dani ALvesh nuk do të jenë më pjesë e parisienëve.

Ja formacioni më i mirë i lojtarëve të lirë:

Bufon, Filipe Luis, Vermalen, Kehill, Dani Alvesh, Ander Herrera, Rabiot, Starixh, Kruze, Uellbek, Riberi

Related posts

Zbllokohet sfida/ Milan – Atalanta: HIGUAIN shënon një gol SPEKTAKOLAR (VIDEO)

Isa.Autor

Zbardhet uniforma e dytë e INTERIT, DETAJI interesant që ZBUKURON fanellën e zikaltërve

Isa.Autor

Guardiola e bën Mourinhon të dorëzohet para tij, ja reagimi i portugezit

Q.Autor

Leave a Comment