Futboll Sport

QUAJENI “MURI I PAKALUESHËM”/ Van Dijk vë rekord të pabesueshëm në çdo kompeticion ku luan

Virxhin Van Dijk ishte ndër më të komentuarit pak kohë më parë dhe çuditi jo pak kur u transferua nga Southemptoni te Liverpuli për plot 84 milionë euro duke thyer në këtë mënyrë çdo rekord transferimesh. Me paraqitjet e tij me fanellën e “The Reds”, Van Dijk e ka justifikuar shpenzimin e bërë për të duke qenë se është ndër më të dalluarit.

Mbrojtësi holandez ka një statistikë të jashtëzakonshme dhe një rekord që e ka mbajtur të paprekur mbrëmjen e djeshme në takimin përballë Totenhemit në finalen e Ligës së Kampionëve. Në një total prej 64 ndeshjesh radhazi, mbrojtësi i Liverpulit nuk është dribluar asnjëherë në të gjitha kompeticionet.

Këtë statistikë e ka publikuar faqja më e madhe e statistikave në “Tëitter”, Opta e cila e lartëson jo pak figurën e Van Dijk. Qendërmbrojtësi ka qenë i pakalueshëm në mbrojtje duke ndihmuar skuadrën e tij të fitojë Ligën e Kampionëve, ku edhe shënoi ndaj Portos në transfertë.

Related posts

MERRET VENDIMI/ Federata Angleze e Futbollit me sanksione të rënda, gjobë 5 mijë paund për ata lojtarë që…

Delo.autor

Humbje e ”ëmbël” në limite për Heerenveenin, Zeneli është protagonist (VIDEO)

Sadik.Autor

E BUJSHME NGA GJERMANIA/ Jurgen Klopp dhe oferta që mund të kishte ndryshuar historinë

Delo.autor

Leave a Comment