Futboll Sport

TALENTET SHQIPTARE “PUSHTOJNË” EUROPËN/ Juventus interesohet për futbollistin e Kombëtares U-19…

Kleis Bozhanaj është talenti shqiptar që kanë përfunduar në listën e dëshirave nga skuadrat më të mëdha europiane.  Juventus po punon për të afruar në skuadër mesfushorin e Kombëtares U-19 .

Bozhanaj

Kleis Bozhanaj ka ngjitur një nga një shkallët në të gjithë ekipet kuqezi të moshave. Me ekipin Primavera të Empolit, ai numëron 22 ndeshje, 3 asiste dhe dy gola.

Bozhanaj2

Talentet vlerësohen shumë në futbollin europian. Gazeta ka mësuar se Empoli është e interesuar për një shifër që kap edhe vlerën e milionave në monedhën euro për kartonin e shqiptarit, ndërkohë që negociatat po vijojnë mes palëve.

Related posts

Pas Ronaldos, Gareth Bale bën gati “valixhet”? Lojtari çudit me deklaratën e tij

Isa.Autor

LOKOMOTIV MOSCOW-ATLETICO/ Pas një krosimi nga Herrera, Gimenez fluturon dhe ZHBLLOKON sfidën (VIDEO)

Delo.autor

Leicester refuzon të shesë Maguire, Manchester United synon mbrojtësin e Barcelonës

Sadik.Autor

Leave a Comment