Futboll Ligue 1 Sport

YLLI FRANCEZ DEL NGA “HIJA” E NEYMAR/ Mbappe zgjedh për të synuar “Topin e Artë” ekipin gjigand…

Mediat franceze e lidhin yllin e PSG-së, Kylian Mbappe, me Realin e Madridit.

Sipas tyre, ai kërkon të largohet me arsyen se me Neymar në skuadër ai nuk do të mund të ishte kurrë  ylli kryesor i skuadrës dhe nuk do ta fitonte “Topin e Artë”, i cili është një nga ambiciet kryesore që ka lojtari francez.

Por edhe dëshira e vetë sulmuesit është që të luajë në Madrid. Shkak për këtë mendohet se është edhe simpatia që ai ka për trajnerin Zinedine Zidane.

Mbetet vetëm që Mbappe t’i dërgoj një sinjal drejtuesve të skuadrës së tij aktuale, që ai po e kërkon këtë largim për në Madrid.

Related posts

E kryer/ Ylli i Arsenal arrin tek Everton për të kryer vizitat mjekësore

Q.Autor

Monaco-Dijon, asnjë fitore për miqtë në “Stade Louis II”

Q.Autor

MUNGON ZYRTARIZIMI/ Inter arrin marrëveshjen e Giroud, ja sa do të përfitojë

Delo.autor

Leave a Comment