Futboll Seria A Sport

REFORMA NË KOMPETICIONET EUROPIANE/ Andrea Agnelli: Klubet kuptuan gjithçka, që ky është fillimi i një…

Presidenti i ECA, Andrea Agnelli, ka hedhur në tryezën e UEFA-s për të diskutuar për një reformë të mundshme në garat evropiane, duke filluar nga viti 2024.

Këto ide pritet të diskutohen nga të gjithë palët e përfshira, rreth ndryshimeve që mund të bëhen në këto kompeticione.

Numri 1 i klubit të Juventusit deklaroi se: “Në fillim klubet erdhën me një farë skepticizmi se këto gjëra janë të vendosura, por ky lloj skepticizmi ra poshtë. Janë më të qartë tashmë. Klubet kuptuan gjithçka, që ky është fillimi i një procesi që i përfshin të gjithë”.

Related posts

HISTORIA INTERESANTE E CHIELLINIT/ I diplomuar me medalje dhe një futbollist që dashuron basketbollin

Delo.autor

DISFATA E JUVENUS NË DERBIN E ITALISË/ Trajneri Mancini: “Bardhezinjtë” mund të kenë dhe një natë të keqe

Delo.autor

PAS NDËRHYRJES SË “VAR”/ Varane ndëshkon Getafen mes polemikash (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment