Futboll Sport

ALISSON PORTIERI MË I MIRË NË BOTË/ Shikoni pritjen “MAGJIKE” që i bëri “Pleshtit” (VIDEO)

Alisson Becker mund të konsiderohet pa dyshim si një nga portierët më të mirë në botë.

Ylli i Liverpool-it ishte vendimtar në triumfin në Champions League, u shpall portieri më i mirë në Angli dhe në Champions League dhe tashmë po bën namin edhe në Copa America.

Asnjë gol i pësuar në 5 ndeshje, portieri më i mirë i turneut pa qenë nevoja të luhet finalja dhe një ecuri rekord, që mund të prishej ndaj Argjentinës nëse arbitri dhe VAR do shihnin penalltitë pro argjentinasve.

Alisson tashmë do të vendosë rekordin e ri: si portieri i parë në histori që shpallet më i miri në 3 kompeticione brenda një viti: kampionat anglez, Champions dhe Copa America!

Mbrëmjen e djeshme Lionel Messi tentoi të ndëshkojë por nuk ia doli dot.

Related posts

FSHF TËRHIQET PËR DRITAT/ Ndryshon orari i ndeshjeve të Superiores, ja kur do të luhen sfidat e javës së 7

Delo.autor

MOMENTE PANIKU/ Frikë për skuadrën e njohur të basketbollit, zogjtë dëmtojnë motorin e avionit

Delo.autor

MOMENT I VËSHTIRË PËR YLLIN HARRY KANE/ Pëson një vjedhje me vlerë 100 mijë paund

Delo.autor

Leave a Comment