Futboll Seria A Sport

ARRIHET MARËVESHJA/ Milan firmos për 16 milionë euro me mesfushorin 21-vjeçar…

Ismael Benaser do të jetë një lojtar i Milanit, shumë shpejt.

Sipas “Football Italia”, ditën e sotme është arritur marrëveshja për transferimin e 21-vjeccarit në “San Siro”. Milani kishte arritur një marrëveshje më parë për transferimin e lojtarit në Milano, për 16 milionë euro, dhe 1 milionë euro në sezon për lojtarin.

Por për disa ditë negociatat kishin ngelur për shkak se kishte disa mos përputhje midis ofertës që donte lojtari  dhe asaj që ofronin kuqezinjtë.benaser

Megjithatë agjenti i lojtarit dhe drejtuesit e Milanit, kanë arritur një marrëveshje ditën e sotme, dhe lojtari do nënshkruajë një kontratë 5-vjeccare, me 1.5 milionë euro në sezon. Benaser po zhvillon ndeshje shumë të mira me kombëtaren e Algjerisë, në kupën e Afrikës, me të cilët ka shkuar deri në finale ku do të përballen me Tunizinë.

Related posts

DOMINIM TOTAL/ Novak Djokovic fiton turneun e Shangait, ngjitet në vendin e dytë (FOTO)

Isa.Autor

SHKROI HISTORINË ME NAPOLIN/ Tre fytyrat që do të luajnë Maradonën në serialin e ri të Amazon

Isa.Autor

INCIDENTET E DHUNSHME NË STADIUM/ UEFA dënon AEK, ja 7 akuzat për “luftën” në Athinë

Delo.autor

Leave a Comment