Sport Të tjera

GRAND PRIX “BUDAPEST 2019″/ Distria Krasniqi mposhtet në finale, “ngushëllohet” me medaljen e…

Distria Krasniqi është mposhtur në finale nga xhudistja japoneze, Funa Tonaki.

Xhudistja kosovare është mjaftuar me medaljen e argjendtë në Grand Prix 2019 që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Në luftën për medaljen e artë në kategorinë deri në 48 kilogramë, Krasniqi pavarësisht paraqitjes së mirë është mposhtur me ‘Pikë të artë’ nga japonezja, Funa Tonaki.

Kujtojmë se Tonaki është xhudistja më e mirë në botë në këtë kategori, por pavarësisht kësaj ajo vuajti shumë për fitore.

Në rrugën drejt finales, Distria ka mposhtur rusen Giliazova, kinezen Li dhe në gjysmëfinale spanjollen, Figueroa.

Related posts

E PAPRITUR/ Pedrosa i jep fund karrierës, tërhiqet nga Moto Gp!

Isa.Autor

ÇMENDURIA/ REALI i futet RICIKLIMIT, FANELLA e tretë PRODHOHET nga MBETJET

Isa.Autor

KUKËSI ME STADIUM TË RI/ Ndërtimi i tij do të kushtojë 5 milionë euro, ja kur nisin punimet…

Delo.autor

Leave a Comment