Futboll Sport

CHAMPIONS/ Partizani – Qarabag, pjesa e parë përfundon në barazim pa gola

Mbyllet në barazim pa gola pjesa e parë në sfidën ndërmjet partizanit dhe Qarabagut e vlefshme për turin e parë kualifikues në Champions League.

Kampionët e Azerbajxhanit vendosën disa herë në vështirësi portën e Partizanit por nuk arritën që të finalizonin.

Të kuqtë që debutojnë nën drejtimin e trajnerit italian Franco Lerda fillimisht studiuan lojën e kundërshtarit për të zbritur me kundërsulme.

Në minutën e 20′ kampionët e Azerbajxhanit ishin shumë pranë golit por traversa shpëton Partizanin nga pësimi i golit të parë. Ozoviç me portën thuajse të boshatisur nga më pak se 11-metra, ka gabuar, duke goditur traversën.

Partizani kishte rastin e artë për të shënuar në minutën e 45’. Telushi jep një asist fantastik për Ibrahimin, ky i fundit harkon në zonë për Çinarin, ky i fundit godet me kokë, por topi largohet në këndore.

Skuadrat i drejtohen dhomave të zhveshjeve për të marrë udhëzimet nga dy trajnerët respektivë.

Related posts

LEONARDO E DËSHIRON NË KLUB/ Milani pranë akordit me talentin nigerian…

Delo.autor

KLIMË E RËNDUAR TEK PSG-JA/ Kavani, Di Maria dhe Ikardi festojnë pas humbjes nga Dortmundi

Delo.autor

E BUJSHME/ Neymar i siguron fitore Brazilit, bëhet pjesë e historisë së Kombëtares

Isa.Autor

Leave a Comment