Futboll La Liga Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Atletico prezanton blerjen më të shtrenjtë në histori (VIDEO)

Talenti i ardhur nga Benfika, Zhoao Feliks, është tashmë edhe zyrtarisht një lojtar i Atletikos së Madridit.

Xhevahiri i ri portugez, vetëm 19 vjeç, cilësohet si një nga talentet më premtues në Europë, dhe për të ishin interesuar edhe Mançester Siti apo Juventusit, por në fund ai zgjodhi Atletikon, me ekipin që arriti ta bindë për vendin e rëndësishëm që do zinte në ekip, pas largimit të Grizman.

Feliks u ble nga Benfika për shifrën e 126 milionë eurove, dhe bëhet kështu blerja më e shtrenjtë në historinë e klubit bardhekuq.

Related posts

SEZONI I TURBULLT TEK REAL MADRIDI/ Isco del publikisht kundër trajnerit Solari

Delo.autor

Vllaznia përmbys ndaj Kukësit dhe shpreson, Kamza bie ndaj Laçit, Teuta fiton me goleadë

Sadik.Autor

DEMBELE MENDON LARGIMIN/ Gjigandi anglez shfaq interes për Ousmane Dembele

Isa.Autor

Leave a Comment