Futboll La Liga Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Atletiko Madrid firmos me sulmuesin portugez… (FOTO)

Atletiko Madrid nuk ka ndërmend të ndalet në këtë merkato, ditën e sotme madrilenët kanë zyrtarizuar edhe një blerje tjetër.saponjic

Bëhet fjalë për Ivan Saponjiç, i cili është transferuar nga portugezët e Benfikës. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, klubi spanjoll ka njoftuar zyrtarizimin e sulmuesit 21-vjeçar.saponjicccc

Serbi është blerja e gjashtë në këtë sezon për “los kolçoneros”, pas blerjeve të Zhoao Feliks, Markos Jorente, Hektor Herrera, Felipe dhe Renan Lodi. Lojtari ka firmosur kontratë 3-vjeçare, e cila e mban të lidhur deri në vitin 2022 me ekipin madrilen.

Related posts

Real Madridit mund t’i rikthehet talenti i Akademisë

Sadik.Autor

AKUZUAN RËNDË NJËRI-TJETRIN/ Emery kërkon fokusin e LOJTARIT që PARALAJMËRON VDEKJET

Isa.Autor

Ronaldo reflekton me veten/ Gabova, por nuk mund ta kapërcej lehtë këtë situatë

Sadik.Autor

Leave a Comment