Sport Të tjera

GRAND PRIX BUDAPEST/ Xhudistja Gjakova fiton në çerekfinale, kalon në 4 më të mirat

Nora Gjakova ka siguruar një vend në mesin e katër më të mirave në Grand Prix Budapest.

Gjakova në këtë turne garon në kategorinë deri në 57 kilogramë dhe deri më tani ka pasur paraqitje fantastike.

Në dy duelet e para, Gjakova mposhti xhudisten ruse Dzhigaros dhe atë nga Bregu i Fildishtë, Dabonne,

Në fazën çerekfinale, kosovarja kishte përballë xhudisten nga Bullgaria, Ivelina Ilieva.

Edhe këtë ndeshje Gjakova arriti ta fitonte, duke triumfuar me IPPON.

Në gjysmëfinale ajo do të përballet me Miryam Roper.

Related posts

PO SHKËLQEN NË TURQI/ Nuk ndalet sulmuesi Manaj, shënon gol dhe hap rrugën e fitores për ekipin e tij (VIDEO)

Delo.autor

THYEHET TABUJA 70-VJEÇARE/ Klubi shqiptar aktivizon për herë të parë në histori një futbollist të huaj

Delo.autor

“TEK ATLETICO NUK PO LUAJ SI DO TË DOJA”/ Mesfushori Torreira: E kam mbyllur me Europën. Dua të shkoj teK…

Delo.autor

Leave a Comment