Futboll Seria A Sport

I JEP FUND SPEKULIMEVE PËR LARGIMIN NGA KLUBI/ Donnarumma i qëndron besnik Milanit

Gianluigi Donnarumma përflitej si një lojtarët që do të largohej nga klubi. Milani humbi në një vend në UEFA Champions League për sezonin e ardhshëm, dhe besohej se klubit do t’i duhej të shiste një numër  të madh lojtarësh për të balancuar buxhetin dhe në krye të listës ishte portieri.

Megjithatë, sipas zhvillimeve të reja, italiani e ka njoftuar klubin me dëshirën e tij për të qëndruar edhe për sezonin e ardhshëm.

Mendohet se Milani ishte i gatshëm ta lironte 20-vjeçarin dhe priste një shumë prej 50 milionë eurosh, por ishte vet lojtari që dëshironte të qëndronte në klub.

Related posts

Krahasimi me Spalletin, Mourinho: Jam interist, por kemi histori të ndryshme

Q.Autor

DISFATA NË “KUPËN E MBRETIT”/ Sergio Ramos: Të mos lejojmë që të na shënojnë…

Delo.autor

BARCELONA-BETIS NOTAT E LOJTARËVE/ Super vlerësim për Antoine Griezmann (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment