INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP/ Manchester United mposht “Zikaltërit” (VIDEO)

Ditën e sotme është zhvilluar ndeshja miqësore, midis Mançster Junajtid dhe Interit.

Triumfues nga kjo përballje dolën anglezët, të cilët fituan 1-0 me një gol të Mason Grinud. Ndeshja nisi e qetë për të dyja skuadrat, me Junajtid që gjatë gjithë pjesës së parë ishte më kërkues.

Interi kërkonte të shfrytëzonte kundërsulmet, por pa sukses. Pjesa e dytë ishte diçka më ndryshe me Interin që filloi të bëhej më kërkues, por në fakt ishin anglezët ata që gjetën golin 15 minuta nga fundi.

Interi ka probleme me sulmin dhe kjo është e qartë, aty ku Konte eksperimentoi, por dështoi me Longon dhe Espozito.