Sport Të tjera

KAMPIONATI EUROPIAN I ATLETIKËS U-23/ Sportisti shkodran renditet i pari në disiplinën 400 m (FOTO)

Kampionati Europian i Atletikës U23 po zhvillohet në Galve të Suedisë. Sportisti shkodran Franko Burraj dhe trajneri i tij Bruno Rrotani kanë arritur një rezultat premtues në baterinë kualifikuese.

Atleti Burrja ia ka dalë të renditet i pari nga 32 pjesmarrës në disiplinën e 400 metrave. Gara vazhdon neser me gjysmëfinalen e këtij kampionati. I urojmë suksese duke pritur që Burrja t? jetë në zonën e medaljeve në këtë kampionat.

Related posts

KANDIDAT PËR STOLIN E LOS BLANCOS/ Pochettino i “shkel syrin”: Jam gati të rikthehem në Spanjë pasi…

Delo.autor

“KËPUCA E ARTË” NË PREMIER/ Ja “Njeriu Merimangë” që i shpall “luftë” Salah dhe Aguero

Delo.autor

NIS EPOKËN TEK STOLI I JUVENTUS/ Sarri drejt Greqisë për të takuar CR7, ja arsyeja

Delo.autor

Leave a Comment