Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Ventspils-Teuta, nis sfida eliminatore

Po zhivollet sfida mes Ventspils dhe Teutës e vlefshme për raundin e parë të Ligës së Europës. Skuadra e Shkëmbit do të kërkojë një rezultat pozitiv në transfertë, teksa shpreson te kualifikimi për në raundin tjetër.

Ndërkohë, skuadra letoneze që sezonin e kaluar shkatërroi Luftëtarin, kërkon një tjetër sukses ndaj ekipeve shqiptare.  Tekniku korçar ka bërë publik edhe formacion zyrtar për këtë përballje, teksa e vetmja surprizë mund të konsiderohet aktivizimi nga minuta e parë e Beqjas dhe lënia në stol e mesfushorit Gashi.

FORMACIONET ZYRTARE:

VENTSPILS: Makhnovski, Alcenat, Batista, Mamah, Mçedlishvili, Zhunior, Kazoçks, Villela, Ulimbasevs, Tosin, Seriçuk. Trajner: Igors Klosovs

TEUTA: Hidi, Arapi, Hoxha, Kuro, Todorovski, Sidibe, Aleksi, Beqja, Progni, Kallaku, Bushiç. Trajner: Bledi Shkëmbi

VENTSPILS-TEUTA/ 16:45 – Nis sfida

Related posts

“ASKUSH NUK MA HEQ ILUZIONIN”/ Suárez mesazh të koduar: Kurrë s’do të ndalem së shijuari atë që dua…

Delo.autor

“LOJTARËT MË SHOHIN SI KOPIL”/ Ja çfarë zbulon Mourinho për veten e tij

Delo.autor

“6 VITE HETIM”/ Rrëfehet shefi i “Sportradar”: Ja si i trukonte ndeshjet Skënderbeu

Delo.autor

Leave a Comment