Futboll Sport

LAÇI-BEER SHEVA/ Trajneri Starova do tentojë mrekullinë në këtë përballje (FORMACIONET ZYRTARE)

Do të startojë në orën 17:30 sfida mes Laçit dhe Hapoel Ber Shevës e vlefshme për raundin e parë të Ligës së Europës. Një përballje tepër e vështirë për kurbinasit e Sulejman Starovës, që do tentojnë mrekullinë përballë një kundërshtari me shumë kualitet si izraelitët e Ber Shevës.

Skuadra mike është favoritet në letër, teksa disa vite më parë ka arritur një sukses historik duke marrë pjesë në grupet e Ligës së Europës.

sulejman starova

Pavarësisht disniveleve, trajneri Starova, e pret plot besim përballjen e sotme, teksa shpreson te një mrekulli. Tekniku bardheblu ka bërë publik edhe formacionin zyrtar që do të hedh në fushë, ku nuk mungojnë surprizat. “Bobi” ka preferuar nga minuta e parë Deliun dhe Guimareshin, duke lënë në stol Turkajn dhe Berishën, të cilët u mendua se do të ishin titullarë.

FORMACIONET ZYRTARE:

LAÇI: Selmani, Fangaj, Gjoni, Domgjoni, Ignjatoviç, Deliu, Guimaresh, Shehu, Lushkja, Xhixha, Nuabueze. Trajner: Sulejman Starova.

HAPOEL BER SHEVA: Setkus, Biton, Vitor, Taha, Goldberg, Vilçez, Sabag, Shamir, Haselbaink, Zrihan, Sahar.

Laci555

Related posts

ËSHTË MË I MIRI NË BOTË/ Chiellini zbulon SULMUESIN më të FORTË në zonën e 16 metrave

Isa.Autor

SERIE A/ Atalanta fitore me goleadë, LAZIO mposht Parmën në transfertë (VIDEO)

Isa.Autor

SHORTI I PËRBALLJEVE ME “BIG”-ËT/ Ja kundërshtarët e mundshëm të Partizanit në Champions

Delo.autor

Leave a Comment