Futboll Sport

“MAGJIA” PREJ 37 VJEÇARI/ Ibrahimovic shënon tre super gola në Amerikë (VIDEO)

Ka qenë nata e Zlatan Ibrahimoviç në MLS, duke shënuar tre super gola në fitoren 3:2 të Los Angeles Galaxy, kundër Los Angeles FC.

Edhe pse tashmë është 37 vjeç, Ibrahimoviç po vazhdon të ruajë formën e mirë këtë sezon në MLS, me 16 gola të shënuara në 17 ndeshje.

Ish sulmuesi i Suedisë, golat i shënoi në minutat 8’, 56’ dhe 70’, duke i dhënë fitoren skuadrës së tij.

Në anën tjetër, për Los Angeles FC, shënoi dy herë Carlos Vela, ish lojtari i Arsenalit.

Golat e Zlatan Ibrahimoviç mund t’i shijoni në videon e mëposhtme:

Related posts

VIJOJNË POLEMIKAT/ Tifozi më i “ÇMENDUR” i kuqezinjve Salvini reagon ashpër: “Superkupa e Italisë është vdekja e futbollit!”

bora.autor

Reali me super ofertë për Hazard, bëhet blerja më e shtrenjtë në histori

Isa.Autor

BBC do të ‘shpërbëhet’, ky është ‘tredhëmbëshi’ që Florentino Perez po ëndërron për Realin

Q.Autor

Leave a Comment