Futboll Kosova Sport

MERKATOJA E BUJSHME/ Klubi kosovar “rrëmben” sulmuesin e Tiranës…

Vazhdon merkatoja e bujshme në kampionatin kosovar. Drita ka prezantuar sot goditjen e radhës. Bëhet fjalë për ish-sulmuesin e Tiranës, Xhilberto Fortunato.

gilberto fortunato

31-vjeçari i është bashkuar skuadrës nga Gjilani, teksa ka qenë vetë klubi, që nëpërmjet një video në faqen zyrtare ka prezantuar afrimin e bujshëm.

Gilberto23

Braziliani ka qenë pjesë e Dritën, edhe në vitin 2016, ku u aktivizua 9 ndeshje, duke realizuar 2 gola. Gilberto më pas u larguar pasi kishte një ofertë të majme nga Malajzia. Së fundmi Fortunato ishte pjesë e ekipit Sport Boys në Bolivi, teksa karriera ka qenë e larmishme.

Kujtojmë që sulmuesi në të kaluarën ka mbajtur veshur fanellën e 2 klubeve të Superiores, Tiranës dhe Flamurtarit. Me bardheblutë numëron 20 takime, ku arriti të shënonte 5 gola, ndërkohë që me vlonjatët u aktivizua 12 takime dhe shënoi 12 gola.

Related posts

E BUJSHME/ Shikoni si i përjetojnë golat dy legjendat e Man United dhe Liverpoolit (VIDEO)

Delo.autor

Falcao në telashe, dënohet me 16 muaj burg për evazion fiskal

Sadik.Autor

16-VJEÇARI QË PO I MAHNIT TË GJITHË/ Legjenda Totti merr në menaxhim edhe shqiptarin e Juventus…

Delo.autor

Leave a Comment