Futboll Kategoria Superiore Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Tirana prezanton goditjen e 4-t në merkato, ja emri

Tirana ka prezantuar ditën e sotme edhe goditjen e katërt në merkato. Pas Torasës, Kalesë dhe Bathës, Dunga është futbollisti i radhës që i është bashkuar zyrtarisht bardhebluve.

dUNGA

Ish-sulmuesi i Luftëtarit, ka firmosur kontratë 2-vjeçare me 24 herë kampionët e vendit. Paraqitja fantastike me gjirokastritët, bindi drejtuesit bardheblu për ta afruar futbollistin nga Kenia në skuadër.

dUNGA3

26-vjeçari arriti të shënonte 10 gola me fanellën e Luftëtarit sezonin e fundit, teksa shihet si një përforcim me vlera për sulmin e Tiranës.

NJOFTIMI I KLUBIT:

Ismael Dunga eshte zyrtarisht bardheblu. Sulmuesi 26-vjecar ka firmosur kontraten qe e ben pjese te Tiranes per dy vitet e ardhshme. Dunga ka perfunduar kontraten me klubin e Luftetarit dhe ka zyrtarizuar sot marreveshjen bardheblu. Futbollisti nga Kenia, autori i 10 golave ne sezonin e fundit me Luftetarin, vjen si nje perforcim me vlera per sulmin e Tiranes.

Related posts

HOTELET “KARANTINË” TEPËR TË NEVOJSHËM NË KËTË PERIUDHË/ Ja cili ekip gjerman po paguan më shtrenjtë

Delo.autor

CEREMONIA E “TOPIT TË ARTË”/ Mbrojtësi Van Dijk “thumbon” keq CR7, ja përgjigja e tij

Delo.autor

Bonucci: Eliminimi nga Suedia, zhgënjim i jashtëzakonshëm! Asgjë e vërtetë nga Cardiff

Q.Autor

Leave a Comment