Futboll La Liga Sport

NJË “REVOLUCION” I VËRTETË NË MERKATO/ Atletico Madrid e “frikshme” për sezonin e ri, ja formacioni (FOTO)

Atletico Madrid, është shumë aktive në tregun e transferimeve.

Një ‘revolucion’ i vërtet do të ndodhi tek skuadra e Diego Simeones. Të larguarit e parë janë Godin, Rodrigo dhe me Antoine Griezmann që është shumë pranë saj.

Simeone, ka njoftuar se do të ndërtojë një ekip të ri, por me qëllime të njëjta, që do të kërkojë titullin e La Ligas dhe arritjen sa më lart në Ligën e Kampionëve.

Atletico Madrid tashmë kanë mbyllur marrëveshje me Chelsean për Alvaro Moratan dhe Benfican për Joao Felix. Te Atletico nga Real Madrid është transferuar edhe mesfushori Marcos Llorente. Por, kjo nuk është e gjitha, drejt ‘Wanda Metropolitanos’ mund të nisen edhe Nelson Semedo i Barcelonës dhe Niclas Pepe i Lille.

Ky formacion i Atleticos duket konkurrues, por sa do t’ia dalë t’i bëjë ballë Barcelonës dhe Real Madridit, do të mbetet të shihet.

Related posts

LIGA E KOMBEVE/ Ja 10 arsyet se pse SHQIPËRIA mund të marrë pikë sonte ndaj SKOCISË

Isa.Autor

I MUNDI NË SUPERKUPË/ “Pa Ronaldon, Atletico Madrid është në të njëjtin nivel me Realin”

Isa.Autor

U largua së fundmi nga Partizani/ Sulmuesi “burgos” veten me kalimin tek Teuta

Isa.Autor

Leave a Comment