Futboll Sport

NUK ËSHTË NË PLANET E ZIDANE/ Gareth Bale “vë në lojë” drejtuesit e Real Madrid

Gareth Bale e di shumë mirë se nuk bënë pjesë në planet e trajnerit, Zinedine Zidane . Drejtuesit e klubit madrilen, e kanë nxjerrë uellsianin, në shitje dhe po presin oferta për të. Por deri tani interesimi për të nuk ka qenë shumë i lartë.

Nga ana tjetër Bale, e di shumë mirë se pagën që merr tek Real Madrid, nuk mund ta marri në ndonjë klub tjetër, dhe për këtë ka qenë i qartë me drejtuesit madrilen: Dua të respektoj kontratën me ekipin deri në fund!  Pas kësaj deklarate nga ana e futbollistit një ’luftë e ftohtë’ ka nisur mes tyre.

Related posts

ARRIHET AKORDI/ Ylli De Gea rinovon me “Djajtë e Kuq”, ja rroga e çmendur javore

Delo.autor

Fillimi i shtatorit me ngjyrat kuqezi, sa shumë ndeshje të përfaqësueseve

Isa.Autor

E BUJSHME/ Mourinho gjen zëvendësuesin e Dzekos, sulmuesi 23-vjeçar zbarkon ë Romë. Ja detajet…

Delo.autor

Leave a Comment