Futboll La Liga Sport

PAS ZYRTARIMIT ME YLLIN FRANCEZ/ Barcelona merr këtë vendim për Griezmann

Vetëm pak kohë pasi Barcelona tani ka finalizuar dhe ka zyrtarizuar sot nënshkrimin me suulmuesin e Atletico Madridit, Antoine Griezmann, atij i është caktuar edhe klauzola e lirimit.

Barcelona ia ka caktuar francezit klauzolën e lirimit prej 800 milionë euro, padyshim se një shifër jashtëzakonisht e madhe.

Kjo është bërë me qëllim që ai të mos mund të largohet lehtësisht nga Barça nëse klubet tjera e kërkojnë atë.

Barça zyrtarizoi transferimin e tij për shumën e 120 milionë eurove.

Related posts

MBROJTËSI VRASËS/ Luiz na tregon pse sot është “LUKS” të jesh sulmues (VIDEO)

Isa.Autor

ITALI-GJERMANI, PËRBALLJA E LEGJENDAVE/ Këta janë “azurrët” që do luajnë kundër “pancerave”

bora.autor

SHKËLQEN TALENTI SHQIPTAR NË PREMIER/ Sulmuesi Broja nuk ka ndërmend të ndalet, shënon edhe ndaj Tottenham

Delo.autor

Leave a Comment