Sport Të tjera

GRAND PRIX BUDAPEST/ Majlinda Kelmendi mposhtet në gjysmëfinale, synon medaljen e…

Majlinda Kelmendi, ka humbur mundësinë për medaljen e artë në Budapest GP.

Në gjysmëfinale kosovarja kishte përballë japonezen Chishima Maeda, e cila ishte më e fortë duke mposhtur Majlinda Kelmendin.

Xhudistja kosovare në rrugëtimin e saj deri në gjysmëfinale mposhti meksikanen Luz Olvera dhe gjeorgjianen Tetiana Levytska Shukvani.

Mbretëresha e xhudos në këtë kompeticion garoi në kategorinë deri në 52 kilogramë, ndërsa tashmë po mendon që të fitojë medaljen e bronztë.

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Amir Rrahamni firmos me klubin e njohur italian, ja përfitimet (FOTO)

Delo.autor

Barça dhe Sevilla fusin Federatën Spanjolle në një hall të madh

Sadik.Autor

DËMTIMI I RËNDË I KROÇIATIT/ Odise ROSHI shkon në Itali për vizita të specializuara

Isa.Autor

Leave a Comment