Futboll Seria A Sport

PËRBALLJA MIQËZORE ME FERONIKEL/ Donnarumma ngre peshë: Me zor po presim të luajmë në… (VIDEO)

Në 10 gusht Milani do të luajë një ndeshje miqësore, me skuadrën kosovare të Ferimokelit.

Miqësorja do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë, ku do të zbresin shumë yje të futbollit botëror.

Një prej tyre është edhe portieri i Milanit, Xhanluixhi Donaruma i cili në një video për faqen zyrtare të klubit kuqezi shprehet se mezi po pret të luajë në Prishtinë: “Përshëndetje të gjithë miqve nga Kosova. Mezi po pres të luajmë miqësoren e datës 10 gusht në Prishtinë, që do të jetë edhe hera e parë në histori për ekipin e Milanit. Një përqafim të gjithëve, forca Milan“, është shprehur gardiani kuqezi.

Për më shumë shikoni videon:

Related posts

“TË ZBAVITEMI NË CHAMPIONS”/ Flet Mauricio Sarri: Conte? Mendoj se ia kanë…

Delo.autor

ARMANDO SADIKU DHE BARE NË NJË EKIP/ Tek Malaga janë të lumtur me dyshen shqiptare, ja postimi në faqen zyrtare (FOTO)

Delo.autor

NDODH EDHE KJO/ Wikipedia përjashton FURYIN, ARSYEJA është QESHARAKE

Isa.Autor

Leave a Comment