Futboll Seria A Sport

PREZANTOHET TEK JUVENTUS/ De Ligt flet si “bardhezi”: Kam qenë admirues i…

Lojtari më i ri i Juvenstus dhe një ndër blerjet më të bujshme të kësaj merkatoje në Itali dhe jo vetëm Matijs De Ligt, ka thënë fjalët e para si bardhezi, në një konferencë përshtyp, të mbajtur në ambientet e klubit.

Eksperienca? “Jam ende i ri, por kam luajtur me Ajaksin shumë minuta në fushë dhe dua të mësojë më shumë nga të tjerët, sepse sapo kam filluar.

Ndjenjat e tua? “Është një hap i madh, i pari jashtë Holandës dhe unë duhet të ambientohem. Shpresoj të paguaj përzemërsinë e madhe të tifozvë”.

Ronaldo dhe Liga e Kombeve? “Në atë moment unë isha duke u përpjekur të kuptoj se çfarë do të bëjë në verë, por kam dashur të presë. Në një moment të dytë isha i sigurt që do të vazhdoja tye Juventusi. Ftesa e Ronaldos j ishte një kompliment i madh, por nuk e bëri ndryshimin”.

Sarri? “Unë fola me të në telefon, vetëm për të njohur njëri-tjetrin. Edhe ai ka qenë një nga motivet që jam këtu, pasi flitet mirë për lojën e tij. Ishtë një arsye shumë e fortë për mua”.

Fëmijë me fanellën e Juves? “Unë kam qenë rreth 7 vjeç dhe nëse je mbrojtës dihet se kë mbrojtës do të admirosh. Në atë kohë ishte Fabio Kanavaro, kampion i Botës dhe fituesi i “Topit të Artë”. Unë kam qenë një tifoz i madh i tij.

VIJON….

Related posts

PAS FITORES SË WEST HAM/ Ish-aktorja e filmave porno TURPËRON yllin e “TOPÇINJVE” (FOTO)

Delo.autor

Frymëzuese, Jakson Follmann shënon gol me këmbën e tij protezë (VIDEO)

Sadik.Autor

LIVE/ Barazon shifrat, bomberi Piatek i lë “targën” Gjimshitit dhe Berishës (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment