Futboll Sport

QARABAG-PARTIZANI/ E pabesueshme çfarë humbet Solomon, ja rasti i artë (VIDEO)

Partizani po luan takimin e kthimit ndaj Qarabag, e vlefshme për raundin e parë të UEFA Champions League.

Rezultati i barabartë, 0-0 në takimin e parë i jep shpresa të mëdha kryeqytetasve se mund të arrijnë kualifikimin në raundin e dytë në Baku.

Ndërkohë, përmes një video të shpërndarë në rrjetin social “Facebook”, Partizani ka zbuluar edhe pamjet nga dhoma e zhveshjeve në stadiumin prej 6.500 vendesh.

Partizani ka publikuar edhe formaciomet zyrtare për takimin me Qarabag, ku bie në sy se Hakaj është konfirmuar në krahun e majtë, ndërsa Solomon ka marrë vendin e Mensah në majën e sulmit, duke kaluar në krahun e majtë Çinarin.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

78′ Sulm i frikshëm i të kuqve, Asani çliron të majtën dhe godet, por sfera shkon shumë larg

76′ Solomon nuk falet. Vendin e tij e merr Joseph Ekuban.

75′ E pabesueshme çfarë humbet Solomon. Shpërdoron gjithçka i vetëm përballë portierit kundërshtarë.

64′ Shkakton faull ndaj kundërshtarit, Hakaj ndëshkohet me të verdhë

61′ Zëvendësim te Partizani, Çinari i lë vendin Trashit

51′ Zhbllokohen shifrat, Qarabag ndëshkon Partizanin. Filip Ozobic mposht Hoxhën 

46′ Nis pjesa e dytë

Related posts

ELIMINIMI I HOLANDËS NGA “EURO 2020″/ Depay: Duhet të mësojmë nga kjo humbje dhe të rikthehemi më të…

Delo.autor

I MAHNITUR NGA NJË SHOK SKUADRE/ Neymar: Është gjeni, më çuditi më shumë se Mbappe

Delo.autor

PRAPASKENAT MESSI-PSG/ L’Equipe zbulon detajin e veçantë si nisën bisedimet

Delo.autor

Leave a Comment