Futboll Sport

SHKËNDIJA-NOMME KALJU/ Shënohet goli i parë nga kjo gafë e portierit, ja “perla” (VIDEO)

Shkëndija e Tetovës po luan në fushën e saj ndeshjen e kthimit të turit të parë të Champions League kundër Nomme Kalju.

Në minutën e pestë zhbllokohet rezultati. Pas një goditje këndi, Ugge përfiton nga dalja e gabuar e portierit të Shkëndijës, Zahov, dhe me kokë nuk e ka të vështirë të shënojë.

Skuadra estoneze kalon në avantazh në Shkup, teksa barazon rezultatin e përgjithshëm 1-1, pasi takimi i parë u fitua 1-0 nga tetovarët.

Related posts

“NUK DUA AS AFRIME DHE AS REKORDE, POR…”/ Klopp i befason të gjithë me deklaratën e tij

Delo.autor

GENOA – MILAN, formacioni i mundshem per sot:

Q.Autor

FAZA E RIKUPERIMIT/ Lionel Messi përgatitet me trajner personal, ja objektivi i tij

Delo.autor

Leave a Comment