Futboll Sport

TALENTI “ÇMEND” EUROPËN/ Tre klubet gjigante futen në garë për yllin brazilian…

Everton Soares zhvilloi ndeshje shumë të mira me Brazilin në Kupën e Amerikës, dhe kjo ka bërë që në drejtim të tij të vijnë oferta nga skuadrat e mëdha.

Braziliani ishte një nga lojtarët më të mirë në të gjithë kompeticionin, ku së bashku me skuadrën e tij arritën të fitojnë trofeun. Pas paraqitjve të mira, për të erdhën edhe ofertat e para, siç ishin ato të Milanit apo edhe të Bajern Mynihut.

Sipas asaj që shkruan “The Mirror”, tani në garë për shërbimet e 23-vjeçarit, është futur edhe Mançester Junajtid, të cilët kanë dërguar njerëzit e tyre, për të folur me drejtuesit e Gremios.everton_of_brazil_and_gremio_in_action_during_the_international__1155730

Sulmuesi brazilian është shprehur se i pëlqen një transferim në Evropë, dhe vendimin për të ardhmen e tij do ta marrë pas pushimeve.

Related posts

Misteri i talentit te Milanit, tani shënon vetëm në…rrjetet sociale

Sadik.Autor

Chelsea dhe Arsenali kërkojnë portierin e Atletico Madridit, skuadrat Angleze ofrojnë 88 milionë euro për Sllovenin

Sadik.Autor

TRIUMFON NË LOJRAT OLIMPIKE/ Nora Gjakova siguron medalje në “Minsk 2019”

Delo.autor

Leave a Comment