Futboll Seria A Sport

TË GJITHË PRESIN DE LIGT/ Juventus befason duke blerë lojtarin e talentuar… (FOTO)

Juventusi ka zyrtarizuar afrimin më të ri, atë të Kristian Romero nga Xhenoa.romero

Edhe pse 21-vjeçari i kishte përfunduar vizitat mjekësore të mërkurën, zyrtarizimi si një lojtar i Juves ka ardhur sot.  Nëpërmjet një postimi në “Twitter”, Juventus komunikon se ka arritur marrëveshjen për blerjen përfundimtare të mbrojtësit argjentinas.

“Zonja e vjetër”, dhe lojtari kanë nënshkruar një kontratë 5-vjeçare, që e mban lojtarin të lidhur me bardhezinjtë deri në 30 qershor 2024.rOMERO2

Në të njëjtën kohë Juventusi, ka vendosur ta lerë një vit po tek Xhenoa, dhe më pas do të vijë në skuadrën bardhezi.

Related posts

Turi i tretë në Champions / Zbardhen rivalët e mundshëm të Kukësit dhe Shkëndijës (FOTO)

Isa.Autor

“NA MUNGON FUTBOLLI DHE STADIUMI I MBUSHUR PLOT”/ Tirana publikon videon emocionuese: Bashkë për një qëllim… (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Real Madrid-Leganes. Rezultati 5-0

Delo.autor

Leave a Comment