Bundesliga Futboll Sport

TIFOZËT E BAYERN THYEJNË REKORD/ Shiten të gjitha biletat në “Allianz Arena”

Bayern Munchen do ta nisë sezonin e ri të Bundesligës me sfidën ndaj Herthës së Berlinit në “Allianz Arena”.

Ashtu siç pritej, tifozët e Bayernit nxituan të aplikojnë për biletat e tyre për sezonin e ardhshëm.

Klubi bavarez njoftoi se për të gjitha ndeshjet në shtëpi nuk ka më bileta, pasi janë shitur të gjitha.

Kërkesat për bileta gjithashtu janë aplikuar edhe për ndeshjet në transfertë.

Biletat në “Allianz Arena” janë shitur për 17 ndeshjet brenda (kapaciteti 75 mijë tifozë), plus 17 tjerë që ekipi i Kovac do t’i luajë jashtë stadiumit të tyre.

Related posts

“NDOSHTA DO TË ISHIN…”/ Gazeta italiane i kushton artikull Vojvodës dhe shokut të skuadrës me origjinë serbe

Delo.autor

”NUK ISHTE GJEST I BUKUR”/ Del Piero flet për largimin e Cr7 nga stadiumi

Delo.autor

SUPER ASIST, GOL FANTASTIK! Verona “çmend” Serie A në Firence (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment