Boks MMA Sport Të tjera

TRIUMFIM SPEKTAKOLAR/ Florian Marku flet pasi mundi anglezin me “nockout”

Florian Marku ka shënuar fitore në duelin me anglezin Tommy Broadbent, në Londër.

Marku arriti të triumfonte me nokaut, duke mbajtur premtimin e dhënë para përballjes.

Pas duelit, luftëtari shqiptar është shprehur shumë i lumtur me fitoren, dhe ka falënderuar gjithë përkrahësit e tij.

“Fitova në raund të katërt me nokaut. Kundërshtari më shumë ka vrapuar se sa ka boksuar. Ne vazhdojmë para me kokën lartë. I falënderoj te gjithë shqiptarët që ishin të pranishëm te ndeshja. Shihemi prapë më 20 shtator”, tha Florian Marku pas duelit, përcjell lajmi.net.

Marku ishte spektakolar, duke mos i dhënë shanse kundërshtarit për ta rrezikuar.

Related posts

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Sheffield-Liverpool. Rezultati 0-2

Delo.autor

Barcelona – Valencia, statistikat e pjesës së parë

Sadik.Autor

“DRITË JESHILE” NGA QEVERIA/ Skuadrat kthehen në stërvitje. Premier League ka një datë për nisjen

Delo.autor

Leave a Comment