Futboll Premier League Sport

ARRITI SUKSESIN NË SUPERKUPË/ Shaqiri shprehet për Kombëtaren e Kosovës: Jam krenar që… (VIDEO)

Futbollisti i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri ka dhënë një intervistë pas fitores së ekipit të tij në finalen e Superkupës së Evropës.

Edhe pse nuk luajti asnjë minutë, mesfushori i Zvicrës ishte tejet i lumtur me triumfin e skuadrës së tij.

Shaqiri gjithashtu foli edhe për Kombëtaren e Kosovës, në intervistën e shkurtër për Radio Televizionin Publik të Kosovës.

“Më pëlqen shumë ekipi si po luajnë, kanë një ekip shumë të ri. Jam krenar që po shkojnë përpara dhe që po e luajnë një futboll të mirë”, tha ai.

Liverpooli mbrëmë fitoi 5-4 me penallti ndaj Chelseat, pasi koha e rregullt  dhe shtesat u mbyllën në barazim (2-2).

Related posts

KRIJON FORMACIONIN E ËNDRRAVE/ Gazetari spanjoll: Ja 11 yjet e Real Madridit për sezonin e ardhshëm

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Frankfurt-Arsenal. Rezultati 0-2

Delo.autor

Guardiola konfirmon se Sane mungon gjashtë javë dhe nuk luan në finalen e Carabao Cup

Q.Autor

Leave a Comment